REVIEW Arctic EF6100A+ Pret pareri

Discuție în 'Cu incarcare frontala' creată de electro, 17 Aug 2017.

1. electro

electro Administrator
    Membru personal

Aprecieri primite:
    0
    Arctic EF6100A+, mașină de spălat rufe slim, foarte populară, simplă dar te poți baza pe ea și care merită o prezentare (review) și o sinteză a părerilor. Am fost personal să o văd în magazin, să o pot compara cel puțin "ochiometric" cu Samsung WW80J5345MW/LE, prezentată anterior.
    Ușor de programat și silențioasă, ușor de încorporat în spații înguste și materiale de calitate.
    Cel mai mic preț a fost de 650 de lei, de black friday dar recomand să vezi prețul actualizat.

Programul rapid de 30 de minute l-aș folosi cu siguranță. O simplă împrospătare a cămășilor purtate o dată este cea mai frecventă curățare.
    Pentru țesături speciale, avem program la 30 de grade și dacă chiar e vorba de haine delicate este program de spălare manuală, și temperatură de 20 de grade.

Atenție: pentru cei care se plâng de vibrații excesive, la instalare trebuie să înlăturați toate protecțiile de polistiren.

Arctic EF6100A+ are 14 programe de spălare și nu toate suportă 6Kg. Capacitatea din specificații este valabilă doar pentru 5 programe.
    Programul rapid acceptă doar ~ 1Kg de rufe.

Setările pentru viteza de centrifugare sunt: 600, 800 și 1000 rpm.
    De ce-mi plac mașinile de spălat cu display electronic este că ne arată timpul rămas de spălare. Nu de puține ori m-am uitat să văd cât timp mai este de așteptat după ea, dacă am de mers de acasă. Arctic EF 6100A + are toate măsurile de siguranță, tot mă feresc de o inundație sau alte evenimente neplăcute. Nu sunt genul care lasă aparatura electrică în funcționare când nu rămâne nimeni acasă.
    Că tot vorbeam de durată, programul manual durează 41 de minute și 2 ore / 10 minute pentru bumbac 90 grade.

Galerie foto:

Centrifugarea este foarte eficientă. Apa este eliminată aproape în totalitate.

Se zice că dezavantajul modelelor mai complexe este că au un grad ridicat de defecțiuni la partea electronică, indiferent de marcă. Samsungul meu funcționează foarte bine și nu dă semne de "oboseală".

Totusi EF6100A+ are control electronic al balansului, însemnând că la centrifugare are grijă să nu se dezechilibreze prea tare prin distribuirea uniformă a rufelor în tambur.

Pareri pozitive:

- calitate bună la preț minimal,
    - silențioasă (60 dB la spălare și 76 dB la centrifugare),
    - slim - nu ocupă mult spațiu, adâncime de doar 45 cm,
    - centrifugare eficientă,
    - după 3 ani de folosire nu are pic de rugină,
    - fiabilă, dar ca la orice produs mai sunt și probleme de service,
    - garanție 5 ani,
    - clasă consum A+

Vezi un televizor model NOU, 2017! Un LG cu sistem de operare webOS 3.5: REVIEW LG 43UJ634V. Merita sa citesti!

Pareri negative:

- nu are display pentru durata programelor,
    - 6Kg greutate este mai mult marketing, nu toate programele acceptă,
    - unele programe de spălare depășesc binișor 2 ore,
    - cablu de alimentare scurt,
    - nu are temperatură de 50 de grade,
    - dacă se depășește greutatea recomandata pentru fiecare program, atunci face zgomot la stoarcere,
    - nu are un program cu timp mai mic de 61 min, exceptând rapid care are 28 min pentru spălare cu apa calda,

Concluzie:

Concluzia este clară: o mașină ce merită cumpărată.
    Profita de reduceri! Cumpara masina de spalat rufe Slim Arctic EF6100A+ la pret promotional

Citeste si:

1. Instructiuni de punere in functiune pentru masinile de spalat rufe (Despachetare si pregatire)

#1 electro, 17 Aug 2017
    Ultima editare de un moderator: 20 Aug 2017
  2. Andreea

Andreea Guest

Sunt multumită de ea. Ma deranjeaza si pe mine lipsa programelor intermediare ca durata, dar isi face treaba

3. Vlad

Vlad Guest

Am si eu Arctic EF6100A+ daca o incarc mai serios, la centrifugare face urat. Dar nu e rea, mai ales la pretul asta.

#3 Vlad, 18 Aug 2017
    Ultima editare de un moderator: 20 Aug 2017

Distribuie pagina asta